Головна » Корисна інформація » Навіщо потрібні сонцезахисні окуляри

Навіщо потрібні сонцезахисні окуляри

Під час їзди на велосипеді або під час занять іншими активними видами спорту, очі завжди знаходяться під загрозою. Якщо ви катаєте в дощ або в жару, та навкруги пил і інші літаючі перешкоди, то в якийсь момент вам обов'язково щось потрапить в очі - бруд, пісок, вода, комахи, або ще щось, і тоді питання про придбання спортивних окулярів стане дуже гострим. Особливо якщо ви катаєте на великих швидкостях або займаєтесь спортом в непогоду. 

Високоякісні спортивні окуляри також захистять ваші очі від ультрафіолетового випромінення, яке іноді буває навіть більш шкідливе для очей аніж пил та бруд, і частіше за все, такі пошкодження очей є необоротними. Тому спортивні окуляри - це не просто модний аксесур, а й важливий елемент захисту для очей. 

alt

ЯК ПІДІБРАТИ ОКУЛЯРИ

Окуляри, призначені для занять спортом, мають зберігати своє положення на обличчі при активному переміщенні вашого тіла в просторі. Окрім того, оправа спортивних окулярів не має перетворитись в уламки при необережному зіткненні з землею, м'ячем або будь-якою іншою частиною свого або чужого тіла. Зазвичай у велосипедних окулярів відсутня нижня половина оправи -  це зроблено для того, щоб підвищити обзор при їзді на велосипеді. Приміряючи оправу, яка сподобалась, перевірте, чи добре підходить довжина завушних дужок, чи добре вони тримають оправу на вашому обличчі і чи не тиснуть вони на скроні та вуха. Якщо завушник задовгий, то при нахилі голови вперед, окуляри будуть спадати на кінчик ніса, та вам прийдеться постійно їх поправляти. Занадто короткий завушник не дозволить лінзам зайняти правильне положення перед очима. Верхній край оправи при цьому відхиляється вперед, а очі залишаються відкритими для сонячних променів, що падають зверху.

Неприпустимим також є тиск дужок на скроні – це дуже швидко може призвести до головних болей. Любителям екстремальних видів спорту будуть до душі незісковзуючі силіконові завушники. Такий завушних охоплює вухо ззаду та утримує окуляри на обличчі за будь-яких положень тіла. Альтернативний варіант для спортсмерів - широка гумова стрічка, яку можна надіти на завушники, та завдяки якій окуляри будуть надійно триматись на голові.

Наступна дуже важлива деталь оправи - носові упори. Вони розташовані на рамці оправи. На носоупори приходиться 80-90% ваги, тому вони мають прилягати до шкіри всією поверхнею симетрично з обох сторін, та не мають викликати біль або відчуття тиску. Більшість спортивних окулярів забезпечені носоупорами, що регулюються, які можна підігнути відповідно до ширини вашого перенісся. Деякі пластикові оправи не мають носоупорів, при цьому пластикові ободки лінз спираються на перенісся. Такі окуляри зазвичай досить зручні, якщо їх форма відповідає формі вашого перенісся.

Найкращий варіант спортивних окулярів – коли вони максимально щільно прилягають до обличчя, особливо до скул, і тим самим окуляри захищають очі від вітру та від потрапляння чужорідних предметів. Крім того, багато спортивних окулярів мають в комплекті декілька пар змінних лінз для різних умов освітлення.

Лінзи сонцезахисних окулярів або зменшуть кількість проникаючого сонячного світла, або змінюють спектральний склад світла. Частіше за все вони виконують обидві функції одразу. Світлофільтри сучасних сонцезахисних окулярів частіше за все зроблені зі спеціального оптичного пластику – полікарбонату.

ТИПИ СВІТЛОФІЛЬТРІВ СОНЦЕЗАХИСНИХ ОКУЛЯРІВ  

Відповідно до європейських стандартів, сонцезахисні окуляри поділяються на наступні групи:

Для спорту та активного відпочину дуже зручно використовувати моделі зі змінними лінзами. Зазвичай, в комплекті пропонується 3 змінні лінзи: прозорі - 0 категорії, жовта та помаранчева - 1 або 2 категорії, та димчата - 3 категорії. Окуляри зі змінними лінзами представлені в асортименті в розділі каталог.

altПідводячи підсумок можна сказати, що чим вища категорія світлофільтра, тим менше ультрафіолетового випромінення він пропускає. Надійним вказівником безпеки окулярів які ви купуєте служить підтвердження їх відповідності вимогам загальноєвропейським стандартам.

Також, не останню роль грає колір та тип лінз в спортивних окулярах. Наприклад, янтарні або жовті лінзи підвищують контрастність в похмуру погоду або в сутінках, прозорі лінзи захистять очі від чужерідних предметів в темний час доби.

 

Окуляри з фотохромними лінзами дуже зручно використовувати, якщо Ви плануєте довгий час перебувати на відкритому повітрі при змінній погоді. Затемнення фотохромних лінз відбувається під дією ультрафіолетового випромінення, яке завжди присутнє в сонячному світлі. Коли кількість ультрафіолетового випромінення зменшується, лінзи починають світлішати, а коли збільшується - відповідно, темніти. Наприклад, в окулярах Tifosi Talos з лінзами Light Night Fototec, що представлені в нашому каталозі, час затемнення лінзи складає 10 секунд, а засвітлення – 35 секунд. При цьому діапазон зміни пропускної здатності світла такої лінзи складає 76% - до 28%, тобто від майже прозорого до майже повністю затемненого стану.

 

Окуляри з поляризаційними лінзами захищають очі від засліплюючих бліків, які є результатом відбиття світла від різноманітних гладких поверхней. Світлові промені відображаються від дорожнього полотна після дощу, від снігу на землі, від поверхні води, від стін та криш будівель. Ці відбиті світлові промені утворюють бліки, які погіршують якість зору та заважають бачити деталі, і іноді навіть засліплюють.

Відбиття тим сильніше, чим вище відбиваюча здатність поверхні. Наприклад, сильно відбиваються сонячні промені від вологої дороги, особливо коли сонце стоїть низько над горизонтом. Осліплення водія в цих ситуаціяї підвищує ризик виникнення аварійної ситуації на дорозі.

Сонцезахисні поляризаційні окуляри володіють здатністю блокувати відбиті світлові промені і тим самим покращують якість зору, підвищують контрастість зображення, підвищують зоровий комфорт в цілому.